Resultados Fase de Zona Olimpiada Galega 2018

 
 
As 40 mellores probas (ordenadas ALFABETICAMENTE) entre as 461 presentadas nas 7 Zonas da Olimpiada Matemática Galega 2018 son as seguintes:

 

A CORUÑA

 

Calvo Rodríguez, Iván  - IES Alfonso X O Sabio

Castro Sánchez, Iván  - IES Salvador de Madariaga

Ducjworth Juárez, Marta  - CPR Compañía de María

Maderuelo González, Daniel - IES Otero Pedrayo

Trigás Verdini, Miguel  - IES Salvador de Madariaga

 

FERROL

 

Fernández Hermida, Martín - CPI As Mirandas

González González, Fernando - CPR Sagrado Corazón

Ladero Gómez, Andrés   - IES As Telleiras

 

LUGO

 

Alonso Mourelle, Marta  - IES Enrique Muruais - A Pontenova

Díaz Arias, Esteban  - IES Sanxillao

Fontenlos Ferreiro, Marcos - IES Xoán Montes

García Álvarez, Yago  - IES Sanxillao

Sierra Rouco, Uxía  - IES Muralla Romana

 

OURENSE

 

Álvarez Fernández, Sofía - IES Martaguisela

Feijoo Gómez, Eva  - IES Eduardo Blanco Amor

Padrón Rodríguez, Martín - IES As Lagoas

Rodríguez Cerviño, Iván  - CPI Terras de Maside

Rodríguez Rodríguez, Clara Yuemí - CPR Divina Pastora

 

 

PONTEVEDRA

 

Carrascal Prado, Manuel  - IES Valle Inclán

Diz Castro, Miguel  - IES Castro Alobre

Méndez Calvo, Alejandra  - CPR San Fermín

Pardo Carballo, Andrés   - IES Gonzalo Torrente Ballester

Varela Bernárdez, Roi  - IES Gonzalo Torrente Ballester

Valle González, José  - IES Faro das Lúas

 

SANTIAGO

 

Alonso Simón, Laura  - IES de Cacheiras

Aller Vidal, Emma  - Colexio Peleteiro

Amoedo Fontoira, Alejandro - Colexio Peleteiro

Del Río Belda, Miguel  - Colexio Peleteiro

Otero Piñeiro, Pedro  - Colexio San Xosé de Cluny

Ramallo Blanco, Manuel  - IES A Cachada

Sánchez Iglesias, Yago  - IES Rosalía de Castro

 

VIGO

 

Álvarez González, Xandre - IES Primeiro de Marzo

Baqueiro Leyenda, María  - IES Primeiro de Marzo

Barreiro Delgado, Diego  - IES Álvaro Cunqueiro

Díaz Del Río, Ramón  - Colexio San Xosé de Cluny

Domínguez García, Laura  - IES Os Rosais II

González Medina, Arturo  - IES do Castro

Rivas López, Candela  - Colexio San Xosé de Cluny

Vázquez Pérez Iván  - Colexio San Xosé de Cluny

Vieitez Lorenzo, Paula  - IES San Tomé de Freixeiro

 

 

Parabéns ás/aos 40 finalistas (programa da fase final) e moitas grazas ao resto pola vosa participación neste evento.