Fase de zona 2017

  • warning: array_map() [function.array-map]: Argument #2 should be an array in /home/agapema/www/modules/system/system.module on line 1015.
  • warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/agapema/www/includes/theme.inc on line 1817.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/agapema/www/includes/theme.inc on line 1817.

                                                                                                                   

Esta fase da Olimpiada terá lugar na localidade que se sinale en cada zona o  xoves  27 de abril de 2017

  • 10:30 Recepción de participantes, benvida e información sobre o desenvolvemento das probas e da sesión en xeral.

  • 11:00 Comezo das probas para o alumnado

  • 13:00 Remate das probas

  • 13:00 Despedida

O día 7 de maio darase a coñecer a relación de alumnos seleccionados en cada zona para acudir á Fase Final Galega que será o día 18 de maio.

 

SEDES

 

Lugo: Círculo de las Artes

Ferrol: IES Canido

Ourense: CFR (centro de formación e recursos)

Santiago: Facultad de Ciencias de la Educación (Campus Sur)

Coruña: IES Otero Pedrayo

Pontevedra: IES A Xunqueira I

Vigo: IES O Castro

 

 

CENTROS INSCRITOS

 

A CORUÑA

IES Alfredo Brañas
 
IES Eduardo Blanco Amor
 
IES Francisco Aguiar
 
Colegio Interancional Eirís

IES Isidro Parga Pondal

CPR La Grande Obra de Atocha

Colegio Obradoiro

IES María Casares

IES MIraflores

IES Plurilingüe Pedra da Aguia

CPR Peñarredonda

CPR Plurilingüe Liceo La Paz

IES Ramón Otero Pedrayo
 
Colegio Santo Domingo-FESD
 
IES Plurilingüe Xosé Neira Vilas
 
Compañía de María

 

FERROL

CPI As Mirandas (Ares)

IES As Telleiras

IES de Mugardos

IES Ricardo Carballo Calero
 
Colegio  Sagrado Corazón - Mercedarias
 
IES Saturnino Montojo
 
IES Terra de Trasancos
 
IES de Canido

 

LUGO

Ies de Becerreá

CPI de Cervantes

Colegio Divino Maestro

IES Lucus Augusti

IES Poeta Díaz Castro
 
IES Santiago Basanta Silva
 
IES Río Cabe

IES Sanxillao

CPI Tino Grandio
 
IES Perdouro
 
Ies Xoán Montes

 

OURENSE

IES Castro de Baronceli
 
IES Eduardo Blanco Amor
 
Colegio Marista Santa María

IES Martaguisela

IES O Couto
 
IES Otero Pedrayo
 
Colexio Plurilingüe Divina Pastora

CPR Plurilingüe María Auxiliadora

IES Ramón María Aller Ulloa

 

PONTEVEDRA

IES A Basella
 
Colegio Abrente
 
IES Aquis Celenis

Colegio Los Sauces

CPI Manuel Padin Truiteiro
 
IES Miguel Ángel González Estévez
 
CPI de Mondariz
 
CPR plurilingüe Calasancio
 
CPR Plurilingüe San Fermín
 
Colegio Sagrado Corazón (Placeres)
 
IES Sánchez Cantón

CPR plurilingüe Sagrada Familia

IES Sanxenxo

CPI do Toural

IES A Xunqueira I

 

SANTIAGO

IES Brión
 
IES Canido
 
IES de Ames
 
IES Félix Muriel
 
Colexio Manuel Peleteiro
 
IES Maruxa Mallo

IES Nº 1 Ordes

IES de Oroso
 
IES Plurilingüe A Cachada

IES Plurilingüe Fontexería

Colegio Plurilingüe Nuestra Señora de los Remedios

IES Rosalía de Castro

Colegio San José de Cluny

IES de Sar

CPI Viaño Pequeno
 
IES Xulián Magariños

 

VIGO

IES Álvaro Cunqueiro
 
IES Auga da Laxe
 
IES A Sangriña
 
CPR Casa de la Virgen
 
IES Castelao
 
IES Chapela
 
IES Coruxo

CPI Covaterreña

Asociación Escola Rosalía de Castro
 
Colegio de Fomento Montecastelo
 
Compañía de María
 
IES do Castro
 
Colegio María Inmaculada (Carmelitas)

Colegio Marcote

IES Pazo da Mercé

IES Politécnico de Vigo

CPR Plurilingüe Montesol

Colexio Plurilingüe Niño Jesús de Praga
 
IES Rosais 2

Colegio San José de Cluny

IES Santa Irene

Ies San Tomé de Freixeiro

 

O alumnado deberá ir provisto do seu DNI e no seu defecto, do carné do instituto para a súa posible identificación por parte da organización.

En cada zona seleccionaranse un número de participantes para a fase final proporcional o número de participantes nesa zona.

A lista dos 40 participantes na fase final será colocada nesta páxina web, no apartado "Resultados fase de zona".

 

Para calquera aclaración olimpiada@agapema.org 

 

 

Retornar á páxina inicial