Fase de zona 2018

                                                                                                                   

Esta fase da Olimpiada terá lugar na localidade que se sinale en cada zona o  xoves  26 de abril de 2018

  • 10:30 Recepción de participantes, benvida e información sobre o desenvolvemento das probas e da sesión en xeral.

  • 11:00 Comezo das probas para o alumnado

  • 13:00 Remate das probas

  • 13:00 Despedida

O día 7 de maio darase a coñecer a relación de alumnos seleccionados en cada zona para acudir á Fase Final Galega que será o día 24 de maio.

 

SEDES

 

Lugo: Círculo das Artes

Ferrol: IES Canido

Ourense: CFR (centro de formación e recursos)

Santiago: Facultade de Ciencias da Educación (Campus Sur)

Coruña: IES Otero Pedrayo

Pontevedra: IES A Xunqueira I

Vigo: IES O Castro

 

 

CENTROS PARTICIPANTES

 

Lugo

IES Ánxel Fole
 
IES Enrique Muruais
 
IES Lucus Augusti
 
CPI Luís Díaz Moreno
 
Colexio Maristas A Inmaculada
 
IES Muralla Romana
 
IES Perdouro
 
IES Río Cabe

IES Plurilingüe San Rosendo De Mondoñedo

IES Santiago Basanta Silva

IES Sanxillao

CPI Tino Grandío

IES Xoán Montes

 

Ferrol

IES Canido

Colexio Sagrado Corazón Mercedarias

CPI As Mirandas
 
IES Mugardos
 
IES As Telleiras
 
IES Terra de Trasancos
 
CPI A Xunqueira

 

Ourense

IES Castro de Baronceli
 
CPR Divina Pastora Ourense
 
IES As Lagoas
 
IES Lauro Olmo
 
Colexio María Auxiliadora Salesianos
 
Colexio Maristas Santa María
 
IES Martaguisela
 
IES nº 1 do Carballiño
 
IES Otero Pedraio
 
Colexio Plurilingüe San José - Josefinas
 
CPI Terras de Maside

 

 

Santiago

IES Plurilingüe A Cachada

IES de Ames

IES Arcebispo Xelmírez

IES Cacheiras
 

CPI Cernadas de Castro

 
CPI dos Dices
 
Colexio Manuel Peleteiro

IES Maruxa Mallo

IES nº1 de Ordes

CPR Ntra. Sra. de los Remedios

CPR Ntra. Sra. del Rosario (Atocha)
 
IES Plurilingüe Pedra da Aguia
 
IES Plurilingüe Rosalía de Castro
 
Colexio San Jose de Cluny
 
IES de Valga
 
CPI Viaño Pequeno

 

Coruña

IES Agra do Orzán
 
IES Afonso X O Sabio
 
CPR La Grande Obra de Atocha
 
Colegio Internacional Eiris
 
IES Maximino Romero de Lema
 
Colegio Montespiño
 
Colegio Peñarredonda
 
CPR Plurilingüe Liceo La Paz
 
CPR Plurilingüe Nuestra Señora del Carmen

IES Ramón Otero Pedrayo

Colexio Salesianos San Juan bosco
 
IES Salvador de Madariaga
 
IES A Sardiñeira

 

Pontevedra

Colexio Plurilingüe Abrente
 
IES Plurilingüe Aquis Celenis
 
CPR Plurilingüe Calasancio
 
IES Castro Alobre
 
IES Faro das Lúas
 
IES Gonzalo Torrente Ballester
 
CPI Manuel Padín Truiteiro

IES Mendiño

CPR Sagrada Familia Filipenses
 
Colexio Sagrado Corazón de Jesús 
 
Colegio Sagrado Corazón - Placeres

CPR Salvador Moreno

CPR San Fermin
 
IES de Sanxenxo
 
Colegio Internacional SEK-Atlántico
 
CPI do Toural
 
IES Valle Inclán

 

Vigo

IES A Sangriña

IES Alexandre Bóveda
 
IES Auga da Laxe
 
IES Castelao
 
IES do Castro
 
IES Coruxo
 
IES Álvaro Cunqueiro
 
IES do Barral
 
IES As Barxas
 
CPR Plurilingüe Casa de la Virgen
 
Colexio Mª Inmaculada (Carmelitas)
 
CPI de Mondariz
 
colexio Plurilingüe Niño Jesús de Praga

IES Politécnico de Vigo

IES Primeiro de Marzo

IES Rosais 2

Escola Rosalía de Castro
 
Colegio San José de Cluny
 
IES San Tomé de Freixeiro
 
IES Santa Irene

IES Val Miñor

IES Valadares

 

 

O alumnado deberá ir provisto do seu DNI e no seu defecto, do carné do instituto para a súa posible identificación por parte da organización.

En cada zona seleccionaranse un número de participantes para a fase final proporcional o número de participantes nesa zona.

A lista dos 40 participantes na fase final será colocada nesta páxina web, no apartado "Resultados fase de zona".

 

Para calquera aclaración olimpiada@agapema.org 

 

 

Retornar á páxina inicialSSSSSa